سفارش تبلیغ
صبا ویژن

پرتال فناوری اطلاعات آراکس :پرتالی متفاوت ARAX
لینک دوستان
زندان و جریمه برای ویروس‌نویسان در ژاپن


طبق قانون تصویب شده در پارلمان ژاپن، افرادی که به نوشتن و انتشار ویروس‌های رایانه‌یی اقدام کنند، با جریمه یا حداکثر سه سال زندان مجازات می‌شوند.

پلیس تحت قانون جدید می‌تواند اطلاعات ارتباطات ای‌میلی مظنونان را از خدمات‌دهندگان اینترنتی دریافت کند.


این اقدام که با مخالفت مدافعان حریم خصوصی و آزادی بیان روبه‌رو شده، ژاپن را یک گام به نهایی کردن کنوانسیون جرایم سایبر نزدیک می‌کند.

این کنوانسیون نخستین معاهده بین‌المللی برای مبارزه با جرایمی است که از طریق اینترنت و شبکه‌های رایانه‌یی انجام می‌گیرند. ژاپن این معاهده را امضا کرده اما باید قوانین داخلی مرتبطی را تصویب کند تا آن را نهایی کند.

تحت قانون جدید ژاپن، افرادی که بدون دلیل قابل توجیه، ویروس رایانه ایجاد یا منتشر می‌کنند، با حداکثر مجازات سه سال زندان یا 500 هزار ین (6200 دلار) جریمه روبه‌رو می‌شوند. در اختیار داشتن آگاهانه ویروس رایانه‌یی، مجازات حداکثر دو سال زندان یا 300 هزار ین جریمه دارد.

سازمان‌های پلیس ژاپن مدت‌هاست برای تصویب چنین قانونی تلاش کرده‌اند اما لایحه‌های قانونی گذشته در بحبوحه مخالفت قوی مدافعان حریم خصوصی که نسبت به قدرت بیش از اندازه پلیس هشدار داده بودند، شکست خوردند.

به دلیل نگرانی نسبت به اینکه ممکن است قانون مذکور حریم خصوصی ارتباطات تضمین شده تحت قانون اساسی ژاپن را نقض کند، این قانون شامل قطعنامه‌ای است که از مقامات خواسته آن را به طور مناسب به کار ببرند.منبع خبر: ایسنا


[ شنبه 92/3/11 ] [ 11:8 صبح ] [ نادر ]
درباره وبلاگ

سلام من نادر اهل تبریز هستم از انتخاب سایت من برای بازدیدتون ممنونم .این وب سایت مطالبی در مورد علوم و فناوری های روز دنیا به شما کاربران عزیز ارایه می کند همچنین محلی مطمئن جهت معرفی محصولات و تکنولوژی های ارایه شده توسط کمپانی های مختلف می باشد فقط ممنون میشم ازتون که نظرتون رو در مورد مطالب سایت ارایه بدید چون معتقدم با نظرات شما پیشرفت میکنم.
برچسب‌ها وب
PHP (2)
خبر (2)
هک (2)
هکر (2)
عکس (1)
گیم (1)
نرو (1)
هکر (1)
سی (1)
درب (1)
رسم (1)
PHYTON (1)
RECORD (1)
VLC (1)
از (1)
45 (1)
A (1)
ACM (1)
ADSL (1)
bonedam (1)
C (1)
C## (1)
dorma (1)
durma (1)
HTML (1)
Https (1)
ICPC (1)
J (1)
JAVA (1)
KABA (1)
nabco (1)
امکانات وب