سفارش تبلیغ
صبا ویژن

پرتال فناوری اطلاعات آراکس :پرتالی متفاوت ARAX
لینک دوستان

محیط مسابقه

Computer

* CPU: Pentium IV 3.2 GHz
* Memory: 2GB, HDD: 250G
* Monitor: LCD 17in
* Mouse: USB Optic Mouse
* Keyboard: PS/2 Keyboard
* OS: Win/XP professional with SP3.

Compilers

* Javac (JDK version 1.6)
* gpp (GCC 4.3.2)
* g++ (gcc3.4.5)
* dcc32.exe (Pascal)
* cl.exe (vc.net 2008)

Development Tools

* Eclipse 3.4.1
* DJGPP 2.03 (gpp)
* MinGW 5.1.4 (g++)
* Borland Delphi 7 (Pascal)
* Visual C++ express 2008 SP1

Reference Materials:

* MSDN
* JDK documentation
* STL documentation

Editors

* Emacs 22.3
* TextPad 5.2
* UltraEdit 14.2
* GVim 7.2

Contest Environment

* PC2 9.0.4

[ یکشنبه 88/1/23 ] [ 4:5 عصر ] [ نادر ]
[ یکشنبه 88/1/23 ] [ 4:3 عصر ] [ نادر ]

ACM چیست؟

 

                                                      

ACM یا ACM ICPC نامی است که معروف ترین مسابقه ی برنامه نویسی به آن شهرت پیدا کرده است . ACM یک مسابقه ی گروهی سه نفره است که هر ساله در سطوح مخلتف منطقه ای و جهانی برگزار می شود.در حال حاضر در آسیا حدود 10 سایت وجود دارد که در هر سال مسابقات منطقه ی در آنها برگزار میگرددو چند تیم اول آنها مجوز حضور در مسابقات جهانی را دریافت می نمایند.یکی از این سایت ها سایت دانشگاه صنعتی شریف میباشد که به سایت منطقه ی غرب آسیا معروف است. دانشگا های مختلف کشورمان هر سال تیم های خود را که با توجه به شرایط مختلفی تعداد آنها متفاوت است به این مسابقه ای که در این سایت برگزار می شود اعزام مینمایند. معمولا چند تیم خارجی نیز در مسابقه ی این سایت حضور دارند.


[ یکشنبه 88/1/23 ] [ 4:2 عصر ] [ نادر ]

معرفی ACM-ICPC 1- تاریخچه
معرفی ACM-ICPC 1- تاریخچه
ACM مخفف عبارت Association for Computing Machinery است و نام اولین انجمن علوم کامپیوتر می­باشد که در سال 1947 تاسیس شده است.
ICPC مخفف International Collegiate Programming Contest است و به نوع خاصی از مسابقات برنامه نویسی گفته می­شود. اولین مسابقه رسمی ICPC توسط انجمن ACM در سال 1976 برگزار شد و از سال 1980 به بعد نظارت بر این مسابقات به دانشگاه Baylor واگذار شد. از این مسابقات استقبال گسترده ای به عمل آمد و به سرعت گسترش یافت تا جایی که در سال 1997 IBM به عنوان sponsor اصلی این مسابقات معرفی شد و تعداد تیم­های شرکت کننده به بیش از 3000 تیم از بهترین دانشجویان 67 کشور دنیا رسید.
قاره آسیا از سال 1995 به مسابقات ACM پیوست و بعد از 4 سال تهران نیز به عنوان یکی از سایتهای قاره آسیا پذیرفته شد. دانشگاه شریف به عنوان یکی از 10 سایت آسیا تا کنون 7 دوره مسابقه برگزار کرده است. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد از اولین سال برگزاری این مسابقات در ایران، یعنی 1999، وارد مسابقات شد و از آن زمان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است تا جایی که در سال 2005، دانشگاه آزاد 4 تیم برای شرکت در مسابقات منطقه ای شریف اعزام کرد که دو تیم برتر دانشگاه، چهارم و ششم شدند.

2- آشنایی با برخی قوانین مسابقات
تیم­ها شامل 3 دانشجو و یک سرپرست (coach) هستند. در زمان مسابقه یک سیستم در اختیار هر تیم قرار می­گیرد که این سه دانشجو به طور مشترک با این سیستم شروع به حل مسائل می­کنند. مدت زمان هر مسابقه 5 ساعت است و حداقل 8 سوال در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.
پاسخ دادن به هر سوال در حقیقت نوشتن یک برنامه است. به عبارت دیگر در صورت مسئله از شرکت کنندگان خواسته می­شود تا برنامه ای بنویسند که اطلاعات مشخصی را از فایل ورودی معینی، (مثلا A.in) بخوانند و پس از انجام پردازش­های خاصی که در متن سوال آمده، نتیجه را در یک فایل خروجی (مثلا A.out) یا خروجی استاندارد (مانیتور) چاپ کنند.
هر دانشگاه تعدادی دانشجو -با توجه به ظرفیتی که دانشگاه شریف مشخص می­کند- برای شرکت در مسابقات به تهران اعزام می­کند؛ که این ظرفیت با توجه به تعداد سوالهای حل شده توسط تیمهای دانشگاه در دوره­های قبل مشخص می­شود. معمولا دانشگاه­ها برای انتخاب تیم­های اعزامی خود، یا مسابقاتی محلی در سطح دانشگاه خود برگزار می­کنند و یا اینکه از دانشجویان می خواهند که در مسابقهOnline شریف که معمولا در مهر ماه برگزار می­شود، شرکت کنند و از نتیجه آن به عنوان ملاکی برای تعیین تیمهای اعزامی به شریف استفاده می­کنند.
تیم­های منتخب (سه تیم برتر) مسابقه ی منطقه ای شریف، به مرحله جهانی راه می­یابند و از هر دانشگاه حداکثر یک تیم می­تواند به این مرحله صعود کند. در سال 1385 تیم­های دانشگاه­های شریف، شهید بهشتی و تیمی از دانشگاه ویتنام به مرحله جهانی صعود کردند.برچسب‌ها: ACMInternational Collegiate Programming ContestICPCانجمن علوم کامپیوتر
[ یکشنبه 88/1/23 ] [ 4:0 عصر ] [ نادر ]
درباره وبلاگ

سلام من نادر اهل تبریز هستم از انتخاب سایت من برای بازدیدتون ممنونم .این وب سایت مطالبی در مورد علوم و فناوری های روز دنیا به شما کاربران عزیز ارایه می کند همچنین محلی مطمئن جهت معرفی محصولات و تکنولوژی های ارایه شده توسط کمپانی های مختلف می باشد فقط ممنون میشم ازتون که نظرتون رو در مورد مطالب سایت ارایه بدید چون معتقدم با نظرات شما پیشرفت میکنم.
برچسب‌ها وب
PHP (2)
خبر (2)
هک (2)
هکر (2)
عکس (1)
گیم (1)
نرو (1)
هکر (1)
سی (1)
درب (1)
رسم (1)
PHYTON (1)
RECORD (1)
VLC (1)
از (1)
45 (1)
A (1)
ACM (1)
ADSL (1)
bonedam (1)
C (1)
C## (1)
dorma (1)
durma (1)
HTML (1)
Https (1)
ICPC (1)
J (1)
JAVA (1)
KABA (1)
nabco (1)
امکانات وب